czwartek, 27 sierpnia 2015

Kocyki

Moje Huny do spania posiadały ogromne łóżko. Śmiałam się, że zmieszczę na nim wszystkie. Wersalka inna stanęła w pracowni, ale nie zdążyłam jeszcze pokazać tego zdjęcia.
Oczywiście babcia wszystko zawsze starannie nakrywała, równała, przykrywała, lecz po chwili i tak Hun leżał jak chciał.Dzieciom pod kołdrami bywało gorąco, w domu ciepło więc korzystały z kocyków. Kocyki nawet poskładane i pochowane w skrzyni pod spodem mogły się zakurzyć, przemieszczać niekontrolowanie, więc uszyłam prosty pokrowiec:

Prostokąt zszyty w formę poduszki podzieliłam na komory szwami i do każdej części teraz mieści się jeden z pledzików. Dół tego pokrowca jest zszyty, górą wkładam koce.


Całość można złożyć w pakiecik i zajmuje to wbrew pozorom mniej miejsca a i wiadomo, gdzie szukać tego ulubionego.8 komentarzy:

 1. Fajny pomysł, a pokrowiec wypełniony pledzikami może jeszcze robić za podgłówek!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł świetny, zapakowany pokrowiec wygląda, jak poduszka, nie tylko nic się nie kurzy, ale i nie zawieruszy. Ja po odwiedzinach wnuków często szukam czegoś, co zostało w dziwnym miejscu położone. Pozdrowionka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł. Materiał też niczego sobie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteś the best! Doskonały pomysł :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. No Ty to masz łeb, Kobieto :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomysłowa jesteś Anka :) Dziękuję za odwiedziny na moim blogu :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...