piątek, 17 kwietnia 2009

Magda

Magda to dobra dziewczyna.
Ze Szkocji gdzie mieszka docierają do Polski prezenty. Do klubu Igiełka (w ulubionych blogach), do mnie i do innych osób szyjących patchworki dla dzieci pokrzywdzonych przez los.

Magda studiuje i pracuje, nie zarabia kokosów, ale potrafi nas tu w kraju uszczęśliwić. Cieszą ją każde muliny, które kupi dla dzieci. Tak mi się wydaje, że to dzięki niej klub Igiełka zdobył licznych sponsorów.

Magda się nie chwali. Nie ma bloga. Nie buduje stron z haftami, które trafiają na kołderki i poduszki. Jest skromna. Pisujemy do siebie od czasu do czasu, rozmawiamy o życiu, o planach, czasem o księgowości. Magda jest ciepłą osobą.

To od niej mam prawdziwe tkaniny patchworkowe, nowiutkie, piękne.
Ostatnio trafił do mnie materiał ze zwierzętami leśnymi. Zapytałam, co mogłabym jej wysłać z kraju jako skromne podziękowanie. Magda napisała, że gdybym znalazła chwilkę i gdyby mi się kiedyś chciało, i gdyby wystarczyło..... to poszewki na poduszki z tych zwierząt, które bardzo podobają się jej i Pawłowi - jej mężowi. Paweł tak samo sponsoruje te zakupy. Oni oboje są taką fajną parą. Bardzo mi się podobało jak Magda chwaliła się prezentem od Pawła - ramką rurkową do haftów. Widać z tych słów jak są bliscy sobie i jak potrafią razem iść przez życie.
Kolory Madzia mi podpowiedziała i poleciały do nich takie poduszki z Wrocławia:


Cieszy mnie, że dotarły przed Świętami. Magda napisała, że się podobają.

8 komentarzy:

 1. Anonimowy17/4/09 23:31

  Podobaja to malo powiedziane, one sa przepiekne i natychmiast trafily na poduchy i sa przesliczniaste. A mojego Pawla to zatkalo z wrazenia - tylko cos wyjakal o jakosci mercedesowej.
  Pawel tez kupuje dla Was tkaniny
  bo jestescie cudowne dziewczyny
  duzo swego serca dajecie chorym dzieciakom
  dziewczynkom i chlopakom
  sweducha swe w te prezenty wszywacie
  nas dwoje do pomocy macie :)
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy17/4/09 23:32

  ach te literowki...
  serducha wszywacie w prezenty
  oczywisie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Стильные подушки!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję Magdzie i Pawłowi, gratuluję Kankance: dobrych chęci, przełożenia na działanie i zdolności wykonawczych. Dobrze, ze jesteście.

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz rację, Aniu. To właśnie Magda zainicjowała pomoc dla Igiełek. To dzięki Niej powstało tyle haftów dzieci. I wciąż pomaga Igiełkom.

  OdpowiedzUsuń
 6. Aniu, poduchy cudne i z wielkim smakiem... :)
  Uściski dla Magdy i Pawła, oby nam więcej Takich Ludzi na świecie...
  a przy okazji Igiełki przytulam do serca :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że Magda bardzo tęskni za Polską, i jest bardzo skromna i kochana. Nawet karteczki na Święta nie chciała, bo "koszty za duże".
  A poduszki śliczne, Aniu, jesteś wielka.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...