piątek, 21 grudnia 2007

Przyjemności świąteczne

Mam to szczęście, że z przygotowań świątecznych robię tylko ciasta, porządki i zajmuję się dekoracjami. Druga połowa tymczasem studiuje przepisy kulinarne oraz zajmuje się gotowaniem.
I dzięki temu miałam czas na wieczorne zabawy z igłą i nitką. Dla mojej rodziny i najbliższych przyjaciół powstały te ozdóbki choinkowe.
Na początku trafiła się śliczna szmata, wypatrzona w sklepie w którym najchętniej się zaopatruję.
Była to jakaś taśma o szerokości ok 30 cm, długa na ok 100 cm, kosztowała zabójcze 2 zł.Powycinałam pracowicie poszczególne prostokąty,  a z nich pojedyncze figurki, na spody figurek wykorzystałam resztki satyny i płócienko w kolorze zielenipotem zszyłam blisko brzegu, bo figurki są dość małe i aby lepiej to przy wypychaniu wyglądało.
Oczywiście w narożnikach trzeba dość mocno naciąć i spłycić szwy tam gdzie brzeg jest zaokrąglony lub wklęsły. Potem przewlekłam złoty sznurek w odległości 0,5 cm od brzegu szwu i zawiązałam zwykłą pętelkę.tępy przecinak okazał się najlepszy jako wypychacz, do bardziej ostrych zakątków służył jego tępy nożyk
to samo narzędzie służyło do wywlekania sznurka z czeluści figurkikażda z figurek została wypchana ociepliną i doły zostały spięte szpilkamipotem trafiły pod maszynęa na koniec zostało pooglądać całość przed spakowaniem i rozdaniem lub wysyłką do najmilszych.Na gałązce z parku powiesiłam po jednym egzemplarzu z każdego rodzaju, figurki maja wysokość od 6 do 11 cm. Ten komplet będzie dla mojej całej rodziny u mnie w domu.A ponieważ pracuję z przesympatycznymi ludźmi, dla nich także przygotowałam maleńki skromny podarunek, który dostaną dzisiaj 21-12 na spotkaniu wigilijnym, będzie to dla nich niespodzianka, nic nie podejrzewają.naszyłam ich 33 sztuki, to są gwiazdki z dwóch materiałów, z dwóch części, wypchane także ociepliną i spięte przy pomocy koralików, miedzy nimi jest zawiązany złoty sznurek, który pozwoli powiesić ozdobę. Gwiazdka ma 6,5 cm średnicy.
Dla siebie zrobiłam z paseczków - resztek  tej szmaty świątecznej taki futeralik na telefonleżą na linijce, abyście mogli zobaczyć z jakich wielkich kawałków powstało, paseczki mają szerokość 1.5 do 2,5 cm. Całość to patchwork, z podszewką i ociepliną, wypikowane po szwach. 
Futro to akcent zimowy, są tam jeszcze małe koraliki, które to mocują do brzegu, wybrałam takie raczej mało widoczne.I muszę stwierdzić, że to opakowanie bardzo mi służy, telefon sie w torebce nie obija, po świętach uszyję coś innego

13 komentarzy:

 1. Zazdroszczę, na mnie wszystko spada, mimo pomocy córki jakoś brakuje mi czasu. Mamę mam w szpitalu i pracuje do 18. dobrze,że mąż interesu pilnuje :).
  Właśnie wczoraj doszłam do wniosku, że nienawidzę słoni. Mam sporą kolekcje i wczoraj to wszystko myłam. Prawie godzinę - gdzie tu czas na rozrywki??
  Pokaż co zrobiłaś z tej szmaty prędziutko,

  OdpowiedzUsuń
 2. A zrobiła coś pięknego i to coś będzie wisiało na mojej choince - dziękuję Kankanko :-)))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie w kosmos wysłałam, piszę jeszcze raz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gostaria muito de entender tua língua,mas infelizmente não posso!
  Lindo trabalho!
  Feliz Natal!
  bj

  OdpowiedzUsuń
 5. śliczności wiem co mówię będą cieszyć oczka również i na mojej choince


  a swoją drogą to fajnie się masz nie musisz gotować ale luksus :-) też bym tak chciała

  OdpowiedzUsuń
 6. Czasem bym chciała sobie pogotować, ale moje wytwory są raczej do spożycia jak ktoś jest bardzo głodny. Poza tym nie mam na to czasu, zbyt długo pracuję. O moim gotowaniu będzie w innym blogu.

  OdpowiedzUsuń
 7. i ja mam i ja ,śliczne,mojemu facetowi jak pokazałam i powiedziałam skąd mam aż się uśmiechnął i zapytał się : ale na choince powiesisz ........... już wiszą a choinka jeszcze nie ubrana ;) dziękuję Aniu :)))))))))

  OdpowiedzUsuń
 8. śliczne - wcale nie gotuj - wszytko zniknęło by w paszczach a takie skarby będą przechowywane przez pokolenia - serducho sie śmieje - podsyłam córce link do Twojej Pracowni :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. O kurczaki, dopiero teraz otworzyły mi się obrazki, cuda narobiłaś, gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 10. ale fajny tutorial zrobiłaś! :) ja też dostałam swoje na choinkę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ich liebe Weihnachten!!! (tradutor google hehehe)
  bjs
  necca

  OdpowiedzUsuń
 12. Aqui escrevi sobre presentes para amigos, o polaco língua é difícil

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...